Zasoby ludzkie
W BIZNESIE

Strony dla biznesu

O czym trzeba pamiętać, pielęgnując kwiaty, drzewka i trawniki?

Jeśli chcemy, by nasz ogród dobrze się prezentował i zachwycał swoim wyglądem wszystkich, którzy go odwiedzają, musimy włożyć sporo pracy w jego właściwą pielęgnację. Podstawowe zabiegi pielęgnacyjne nie są trudne, ale wymagają z naszej strony nieco zaangażowania. Fachowa wiedza na temat ogrodów i ich pielęgnacji również może być przydatna.

Na początek warto nauczyć się pielęgnować trawniki, gdyż to one zajmują zwykle największą część naszych ogrodów. Trawniki należy regularnie podlewać, odchwaszczać i nawozić. Od czasu do czasu należy także przeprowadzać dodatkowe zabiegi, takie jak chociażby usuwanie martwych źdźbeł trawy. Po zimie wskazana jest aeracja, czyli spulchnianie gleby.

W przypadku kwiatów sprawa jest nieco bardziej skomplikowana niż wtedy, gdy w grę wchodzą trawniki. Przede wszystkim należy starannie usuwać chwasty, które mogą uniemożliwić rozwój nowych kwiatów.

Kolejny krok to nawożenie kwiatów. Poszczególne gatunki mają różne wymagania w tej kwestii, warto więc starannie się z nimi zapoznać. Informacje na ten temat można znaleźć w profesjonalnych książkach dotyczących ogrodnictwa i na wielu stronach internetowych o tej tematyce.

Warto także poszerzyć swoją wiedzę na temat chorób i szkodników, które mogą atakować nasze kwiaty. Dzięki temu będziemy w stanie znacznie szybciej wychwycić objawy ewentualnej choroby i skuteczniej zapobiegać ich rozwojowi.

Pielęgnacja drzewek, które zdobią nasze trawniki wymaga natomiast przede wszystkim regularnego podcinania. W ten sposób możemy usuwać stare i chore gałązki, zapewniając optymalne warunki do rozwoju nowym odrostom. Coraz popularniejsze jest też przycinanie drzewek i krzewów w taki sposób, by świadomie nadawać im wybrany kształt. Takie drzewka prezentują się bardzo dekoracyjnie.